Commercial Property про фасадні системи ЖК «Busov Hill»

Фасадні системи Schuco для ЖК Busov Hill стали однєю з головних тем свіжого номеру фахового журналу Commercial Property.

 

СИСТЕМИ ПРЕМІУМ-КЛАСУ SCHÜCO ДЛЯ ЕЛІТНОГО ЖК BUSOV HILL

Ми багато в наших публікаціях пишемо про нові розробки в царині скління, але цього разу хотіли б розповісти про реалізацію рішень, давно перевірених часом. Йдеться про стійково-ригельну фасадну систему Schüco FW 50 + .HI і вбудовані вікна Schüco AWS 75 BS.HI, які використовуються при склінні об’єкта по вул. Буслівській в м.Києві, відомого як ЖК Busov Hill (забудовник – ТОВ «Житлобудінвест»).

Це житловий комплекс преміум-класу в зеленій зоні, безпосередньо біля ботанічного саду. Особливі вимоги до світлопрозорих огороджувальних конструкцій (далі СПОК) були викликані багатьма факторами, в першу чергу тим, що будівля знаходиться на пагорбі, і має форму півкола. Тому стійкість СПОК до вітрових навантажень була дуже важлива при виборі алюмінієвої профільної системи.

Великий вибір компонентів в системі Schüco FW 50 + .HI дозволив без проблем впоратися з цим завданням. Підковоподібна форма фасаду була реалізована за допомогою особливих стоєчних профілів, які дозволяють сформувати будь-який кут розвороту з кроком 0,5 °. Це досягається шляхом розгинання «вусів профілю» за допомогою спеціального інструменту. Дане рішення дозволяє реалізовувати плавні лінії будь-якої складності, навіть якщо вони асиметричні.

Наступним важливим фактором була інтеграція в фасадні конструкції віконних елементів і балконних блоків. Віконні і дверні блоки не повинні були помітно збільшувати профільні палітурки, але при цьому мати чудові теплофізичні характеристики. Завдання було не тільки відповідати нормам ДБН щодо опору теплопередачі, а істотно перевершити їх.

Це було реалізовано за допомогою віконної системи AWS 75 BS.HI, яка має вузьку видиму ширину профілю і при цьому дуже високий рівень термоізоляції. Це досягається шляхом використання принципу «прихованої стулки», яка захована за зовнішню частину рами. В цілому фасадні конструкції з інтегрованими віконними (балконними) блоками виглядають дуже елегантно і гармонійно. Вишуканості віконним стулкам надає відсутність штапиків зсередини, а також фурнітура з прихованими петлями Schuco AvanTec Simply Smart з авторським дизайном ручок.

Проектування, виготовлення і монтаж проводяться компанією ТОВ «Євровікнобуд». Площа скління становить 8 000 м. кв. Нижче ми наводимо думки учасників проекту.

Ігор Клепач, директор компанії «Житлобудінвест»

Ще на стадії розробки концепції ЖК Busov Hill, було прийнято рішення реалізувати в будинку систему Glass Wall – панорамні вікна від підлоги до стелі практично в кожній кімнаті. Данина західноєвропейській і американській архітектурній моді була підкріплена попитом до подібного типу скління на українському ринку, а також високими видовими характеристиками земельної ділянки.

Подібне рішення, природно, вимагало колосальної уваги до технічних характеристик профілю. У зв’язку з цим, ми з самого початку розглядали тільки компанії, що працюють в сегменті «преміум», вкрай важливим був позитивний досвід роботи на українському ринку.

Вибір на користь компанії «Євровікнобуд», як підрядної організації з фасадних робіт, і Schüco, як постачальника профілю, був обумовлений найбільшим пулом успішно реалізованих luxury об’єктів, де фасад складається переважно з світлопрозорих конструкцій.

Будівельна і проектна групи компанії «Житлобудінвест» глибоко вивчили досвід установки профілю Schüco в Україні, його характеристики в процесі експлуатації. Безвідмовність даних систем, позитивні відгуки і світове ім’я допомогли нам зробити вибір на користь відомого постачальника з Німеччини.

Важливо, що при виборі профілю враховувалися також побажання дизайнерів інтер’єру – партнерів нашої компанії в даному проекті. Безумовно, з естетичної точки зору, запропонована нам дизайнерська фурнітура Schüco, колірні рішення для внутрішніх і зовнішніх рам найбільш відповідають загальному luxury концепту комплексу. Також група дизайнерів-партнерів компанії «Житлобудінвест» високо оцінила інноваційне рішення «прихована стулка». Дана система відрізняється не тільки високими характеристиками збереження мікроклімату в квартирі, але і виконує важливу естетичну функцію. З боку фасаду профіль стулки буде максимально прихований, створюючи ефект цілісного сегмента скла.

Злагоджена робота власної проектної групи, підрядної організації «Євровікнобуд», а також постачальника профілю – компанії Schüco – дозволили нам в найкоротші терміни перейти від проведення тендеру до безпосередньої реалізації проекту.

Ніна Швець, головний архітектор проекту, ТОВ «Житлобудінвест»

Ідея форми півкільця (підкови) виявилася вкрай складною в процесі як проектування, так і реалізації. Особливої ​​ретельності вимагав розрахунок конструкції будівлі, яка не має аналогів в Україні: несучі пілони кроком 6,5 метрів, 2-х метрові консольні балки, розташовані по радіусах від центру, особлива форма монолітних перекриттів. Дуже важливо було підібрати віконні конструкції для заповнення двокамерними склопакетами, що дозволяють зберегти пластику будинку, уникнути «ламаності» геометрії фасаду.

Особливу увагу при виборі постачальника профілю компанія «Житлобудінвест» приділяла також показниками міцності, оскільки об’єкт будівництва знаходиться на височині, в зоні особливих вітрових навантажень. Додаткове навантаження на профіль створює також велика площа скління, оскільки вікна кожної квартири повинні створювати максимальний ефект присутності, давати відчуття єднання з природою. Запропоновані нам системи дозволили не тільки отримати, а й перевершити необхідні показники міцності.

Третій аспект, вкрай важливий для проектної групи – показники енергоефективності. Ні для кого не секрет, що українські будівельні норми – одні з найсуворіших за вимогами до допустимих значень теплопередачі світлопрозорих конструкцій. При цьому, розрахункові властивості обраних нами конструкцій на 18% перевищують необхідний показник.

Вже перші змонтовані ділянки світлопрозорих конструкцій фасаду свідчать, що ми зробили правильний вибір на користь Schüco – будівля отримує особливу легкість і елегантність.

 

Рибінська Олена, комерційний директор компанії «Євровікнобуд»

Одним з основних принципів роботи нашої компанії є те, що ми при проектуванні, виробництві та монтажі використовуємо тільки системні рішення широко відомих світових виробників алюмінієвих систем, а також високоякісні матеріали для скління та виготовлення примикань.

На даному проекті наші принципи повністю сходяться з побажаннями Замовника – ТОВ «Житлобудінвест». Рівень об’єкта «преміум-клас» будується не на словах, а підтверджується використанням фасадних систем преміум-класу.

Особливо варто відзначити унікальність об’єкта через його форму. Напівкруглі форми не мають однакових радіусів. Для проведення геодезії і визначення геометричних форм світлопрозорих конструкцій використовувалася технологія сканування поверхні будівлі, її 3D-моделювання. При проектуванні ми застосували системні рішення SchücoFW 50 + .HI, які дозволили виконати складні архітектурні форми.

Використання високоякісних матеріалів для скління, а також для виконання примикань дозволяють нам бути впевненими в надійності функціонування фасадних систем на даному об’єкті.

CP#158.indd